fbpx

PROJEKTY

O MNE

Rare Pizzas

Prostredníctvom CZ/SK Byznysová kavárna som sa zapojila do celosvetového open source projektu Rare Pizzas. 🍕

 

Ja som bola konkrétne zaradená do kategórie „toppings artists“, čiže umelcov, ktorí vytvoria grafické prísady na nezvyčajné pizze. Do projektu som prispela svojím Mechanickým pomarančom (Clockwork Orange).

 

Na projekte participovalo viac ako 300 umelcov, viac ako 100 vývojárov, marketingoví špecialisti a viac než 2 200 členov na stále rozrastajúcej sa platforme Discord.

O čom to je?

22. mája 2010 si programátor László Hanyecz kúpil 2 pizze za 10 000 ₿ (transakcia mala v máji 2010 hodnotu približne 41 $). V máji 2021 by táto transakcia mala hodnotu približne 350 000 $.

Rare Pizzas bola reakcia na túto pamätnú udalosť.

Zvyšné projekty – Rare Pizzas

Prostredníctvom generatívneho umenia vzniklo 10 000 digitálnych pízz, ktoré si ľudia po celom svete mohli zakúpiť za kryptomeny.

 

Odmeny (či už finančné prostriedky alebo generatívne umenie, pri ktorom sa predpokladá narastajúca hodnota) boli rozdelené medzi účastníkov projektu a pizzerie, ktoré sa do celosvetovej iniciatívy zapojili.

 

Zároveň účelom tejto aktivity bolo pomôcť gastronomickým zariadeniam, ktoré boli postihnuté nepriaznivou ekonomickou situáciou zapríčinenou koronavírusom.