fbpx

PROJEKTY

O MNE

Precvičovanie – Vianočná JOGA pre útulok

Precvičovanie sa v minulosti konalo ako udalosť zameraná na podporu zvierat. Vznikli také projekty, ako napríklad JOGA pre útulok, JOGA pre OZ Trenčianske Labky alebo vianočné edície týchto udalostí. Išlo o precvičovanie jogy formou zbierky. Za vyzbierané dobrovoľné príspevky bolo nakúpené krmivo pre dané organizácie.

Táto myšlienka vznikla v roku 2018. Prvá udalosť dobročinného charakteru sa uskutočnila 19. septembra 2020 (streda) pre Trenčiansky Útulok. Tejto udalosti predchádzalo veľa aktivít, napr. vytvorenie podujatia na sociálnej sieti Facebook, tvorba textov, pozývanie kamarátov a známych, vytvorenie video pozvánky s vedúcou útulku. Podarilo sa vyzbierať 117,41 €, čo zodpovedalo 39 kg krmiva. V roku 2018 sa uskutočnila vianočná edícia projektu v priestoroch Galérie M. A. Bazovského v Trenčíne. Táto udalosť už bola obohatená o sponzorské dary (občerstvenie od bezobalového obchodu BEZOBALiS). S vianočnou jogou bola spojená aj súťaž – ľudia mali uhádnuť, koľko kg krmiva sa podarilo nakúpiť za vyzbierané peniaze. Človek, ktorý bol svojím tipom najbližšie, získal orechové maslá. Počas udalosti Vianočná JOGA pre útulok sa podarilo v roku 2018 vyzbierať 214 €. Za túto hodnotu bolo nakúpených 66 kg krmiva a 900 g kĺbovej výživy.

Táto činnosť pokračovala aj v rokoch 2019 a 2020, avšak krmivo bolo darované ďalšej organizácii – o. z. Trenčianske Labky. V roku 2019 sa v auguste vyzbieralo 131 € (38,02 kg krmiva). Udalosť Vianočná JOGA pre OZ Trenčianske Labky bola opäť obohatená o sponzorské dary – občerstvenie od cateringovej spoločnosti FRESH SNACK a darček do súťaže – batoh od lokálneho výrobcu Jogagram. V decembri 2019 sa podarilo vyzbierať 149,77 € (51,12 kg krmiva) a v septembri 2020 sa vyzbieralo 71 € (11,62 kg krmiva).

PRECVIČOVANIE – Nika Kotláriková

Zároveň precvičujem aj profesionálne.
Aktuálne novinky ohľadom precvičovania možno nájsť na tomto odkaze: https://nikafit.sk/precvicovanie.